کره گیاهی چیست و چه تفاوتی با کره حیوانی دارد؟

آشپزی با غنچه ,
کره گیاهی چیست

بسیاری از ما طعم کره لبنی را در تهیه انواع سوپ‌ها و برخی دیگر از غذاها می‌پسندیم، اما به دلیل کالری و چربی بالا از خوردن آن اجتناب می‌کنیم. نوع دیگری از کره نیز وجود دارد که برخلاف کره حیوانی، پایه گیاهی داشته و در عین‌حال خواص و طعمی مشابه دارد. مارگارین می‌تواند به عنوان جایگزین کره در پخت و پز استفاده شود. علاوه بر این در پخت شیرینی، بیسکویت و کلوچه‌ها کاربرد فراوانی دارد. لذا جهت آشنایی بیشتر شما با این محصول، در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که کره گیاهی چیست و چه فوایدی برای بدن دارد.

 

کره گیاهی چیست؟

کره گیاهی یا مارگارین اولین بار در دهه 1860 در زمان ناپلئون تولید شد. مارگارین جایگزین مناسبی به جای کره حیوانی است و در تولید آن از روغن گیاهی به‌جای شیر استفاده می‌شود. مارگارین امولسیونی است آب در چربی که حداقل 80 درصد چربی دارد و ترکیبی از اسیدهای چرب اشباع و غیراشباع است. روغن نارگیل و هسته پالم نسبت به روغن کانولا و آفتابگردان حاوی مقادیر بیشتری اسید چرب اشباع هستند.

مواد تشکیل‌دهنده کره گیاهی

کره گیاهی ترکیبی از روغن‌های گیاهی، آب، بتاکاروتن (به عنوان یک رنگ‌دهنده طبیعی و پیش ساز ویتامین A)، نمک و امولسیفایر است. روغن ذرت و روغن سویا از رایج‌ترین روغن‌هایی است که برای تولید مارگارین استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی تأثیر روغن‌های مختلف (به عنوان ماده اولیه تولید کره گیاهی) برروی ترکیب و نوع اسیدهای چرب غالب در محصول نهایی می‌پردازیم.

کره گیاهی

 

 

  • روغن نارگیل: اگر کره گیاهی بر مبنای روغن نارگیل تولید شود، محصول نهایی حاوی مقادیر بیشتری از چربی‌های اشباع خواهد بود.
  • روغن آفتابگردان: اگر مبنای اصلی تولید کره گیاهی روغن آفتابگردان باشد، محصول نهایی حاوی مقادیر بیشتری از اسیدهای چرب نیمه‌اشباع خواهد بود.
  • روغن زیتون: اگر روغن پایه در تولید کره گیاهی، روغن زیتون باشد، محصول نهایی حاوی مقادیر بیشتری از اسیدهای چرب غیراشباع خواهد بود.

بنابراین در جواب سوال آیا کره گیاهی چاق کننده است؟ باید بگوییم که این موضوع به میزان مصرف و البته میزان روغن استفاده شده برای تولید کره ارتباط پیدا می‌کند.

اسیدهای چرب اشباع منجر به افزایش سطح کلسترول بد خون (LDL) شده و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی را افزایش می‌دهند. بنابراین اگر قصد جایگزینی روغن جامد و انتخاب روغن مناسب‌تری را برای آشپزی را دارید، می‌توانید از کره گیاهی با پایه روغن زیتون یا روغن آفتابگردان بدون ترانس و روغن کانولا استفاده کنید.

 

خواص کره گیاهی مارگارین

حال که به سوال کره گیاهی چیست پاسخ دادیم، در این بخش به بررسی فواید و خواص این محصول خواهیم پرداخت. از جمله مهمترین فواید مصرف روغن‌های گیاهی مانند روغن مارگارین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • خواص کره گیاهی به دلیل وجود چربی‌های غیراشباع (امگا 3 و امگا 6)، مصرف کره گیاهی منجر به کاهش سطح کلسترول خون و تری‌گلیسیرید شده در نتیجه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی مانند گرفتگی عروق یا انسداد شریان‌ها و سکته قلبی کاهش پیدا می‌کند و همچنین باعث کاهش التهابات می‌شود.
  • مبنای تولید کره گیاهی، روغن‌های گیاهی هستند و در نتیجه این محصول تمامی مزایای روغن‌های گیاهی مانند، خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدسرطانی را دارد.
  • روغن‌های گیاهی حاوی ویتامین‌ E، A، D، B و Kبوده و در نتیجه روغن مارگارین به‌دست آمده، منجر به افزیش سلامت پوست و مو، کاهش چین و چروک، بهبود رشد سلولی، ترمیم سریع‌تر سلول‌های آسیب‌دیده، تسریع ترمیم زخم، تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلا به آرتروز و آسم خواهد شد.

در جدول زیر می‌توانید ارزش غذایی مارگارین در100 گرم را مشاهده کنید

مواد مغذی مارگارینارزش غذایی در 100 گرم
انرژی717 کیلوکالری
چربی اشباع15 گرم
چربی تک غیراشباع39 گرم
چربی چند غیراشباع24گرم
ویتامین A71%
سدیم2میلی‌گرم
پتاسیم18 میلی گرم
پروتئین0.2 گرم
کوبالامین ( ویتامین B12 )1 %

 

مضرات کره گیاهی

مضرات کره گیاهی طی فرایند هیدروژناسیون در تولید مارگارین، چربی های ترانس تولید میشود که می تواند باعث بالا رفتن سطح کلسترول و بیماری های قلبی شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در مصرف آن حد اعتدال را نگاه دارید.

 

تفاوت بین کره حیوانی و کره گیاهی چیست؟

تفاوت اصلی بین کره حیوانی و کره گیاهی در ترکیب اسیدهای چرب اشباع و غیراشباع آن‌ها است. وجود فیتو‌استرول در کره گیاهی خطر ابتلا به بیماری‌های مرتبط با چاقی و اضافه وزن را کاهش می‌دهد.

 

حرف آخر

میزان چربی مورد نیاز هر فرد در طول روز با دیگری متفاوت بوده و با توجه به اینکه میزان چربی کره گیاهی و حیوانی مشابه است، توصیه می‌کنیم در زمان خرید روغن خوراکی و کره، مارگارین را جایگزین کره حیوانی کنید. چرا که کره حیوانی به دلیل وجود سطح بالایی از اسیدهای چرب اشباع و داشتن کلسترول، به مرور زمان باعث گرفتگی عروق، انسداد شریان‌ها و افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی مانند سکته قلبی خواهد شد. حال که به‌طور کامل به سوال کره گیاهی چیست پاسخ داده شد، شما برای تهیه چه نوع غذایی از آن استفاده می‌کنید؟